متن مقاله 

روغنهای موسوم به راک دریل (Rock Drill Oil) برای حفاظت و افزایش طول عمر اجزاء سایشی در سخت ترین شرایط طراحی و تولید شده‌اند. این روغنها یک فیلم فوق‌العاده چسبناک و مقاوم روی دیواره‌های سیلندر و سایر اجزاء مهم چکش ایجاد می‌کنند و با توجه به طراحی خاص، خاصیت روانکاری و خواص ضد سایش فوق العاده‌ای دارند و همچنین دارای خواص ضد خوردگی بوده و از زنگ زدن اجزاء چکش که در حفاری در تماس با آب قرار می‌گیرند جلوگیری می‌نمایند.

از سوی دیگر روغن مورد استفاده برای چکشهای DTH باید متناسب با دمای محیط، از ویسکوزیته بالایی برخوردار بوده (بین ۱۵۰ تا ۳۲۰) تا بتوانند آب بندی مناسبی بین سیلندر و پیستون ایجاد نمایند و راندمان چکش را برای مدت طولانی حفظ کنند، که این خواص در روغنهای صنعتی دیگر مانند روغن هیدرولیک، واسکازین و یا روغن موتور موجود نمی‌باشد.

اجزاء داخلی چکشهای DTH بسیار دقیق طراحی و ساخته می‌شوند و پیستون آنها با سرعتی بسیار بالا (بین ۲۰ تا ۴۰ بار در ثانیه) درون سیلندر حرکت می‌کند. لذا روانکاری مناسب این چکشها با استفاده از روغنهای مخصوص این کار بسیار حیاتی بوده و نرسیدن روغن به پیستون برای چند ثانیه می‌تواند باعث ایجاد حرارت شدید و آسیب دیدگی چکش (سایش یا شکست پیستون) گردد.

چرخ پارسی روغن حفاری PW Drill Oil را با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای پیمانکاران حفاری تامین می‌کند.

برای روانکاری و محافظت از چکش حفاری ضروری است به اندازه‌ای که توسط سازندگان توصیه شده است، روغن مناسب با گرید صحیح تزریق شود. گرید ویسکوزیته روغن به دمای سایت پروژه و میزان تزریق روغن به دبی هوای فشرده مصرفی و شرایط حفاری بستگی دارد.

به عنوان مثال برای حفاری با چکشهای DTH و RC در دماهای بالای ۱۰ درجه سانتیگراد روغن PW Drill Oil ISO 320 و در دماهای کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد  از روغن PW Drill Oil ISO 150 توصیه می‌گردد . میزان تزریق آن از نمودار سازنده تعیین می‌شود.

محصولات مرتبط

روغن چکش حفاری چرخ پارسی PW Drill Oil

چکش حفاری DTH

چکش حفاری RC

کاربرد

روغن راک دریل برای روانکاری تجهیزات پنوماتیک و تمام تجهیزات ضربه‌ای که با باد کار می‌کنند و روانکاری انواع چکشهای DTH و RC در کاربردهای زیر استفاده می شود:

اکتشاف معادن با نمونه گیری پودری

استخراج معادن روباز فلزی

استخراج معادن سنگ تزئینی

حفاری چال انفجاری در مناطق صعب العبور

دریافت فایل

   بروشور روغن حفاری (526٫1 کیلوبایت)
https://pwdrilling.ir/?dl_id=39
بروشور روغن حفاری
39