کاربرد

اکتشاف معادن

استخراج معادن

ژئوتکنیک و بهسازی خاک

متن خبر

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران کان مین ۲۰۱۶) با حضور “محمدرضا نعمت‌زاده” وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران گشایش یافت. این نمایشگاه به همت خانه معدن ایران و سازمان نظام مهندسی کشور از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ آبان ماه ۹۵ توسط شرکت پالارسامانه و شرکت آلمان IMG برگزار گردید.

تعداد ۱۳۰ شرکت ایرانی و ۱۹۸ شرکت خارجی از ۱۵ کشور جهان شامل آلمان، فرانسه، ایرلند، اتریش، اسپانیا، امارات متحده عربی، ایتالیا، ترکیه، روسیه، چین، فنلاند، لهستان، هلند، هند و کره جنوبی در فضایی به مساحت ۱۵۰۰۰ مترمربع مشارکت کردند و جدیدترین محصولات و کالاهای خود را مرتبط با صنعت معدن را به معرض نمایش گذاشتند. گفتنی است، اهمیت این نمایشگاه موجب شده بود تا کشورهای آلمان، چین، کره جنوبی و فنلاند بصورت پاویون یا گروهی حضور یابند.

شرکت فرانسوی تکنی‌دریل و شرکت ایرلندی مینکون نیز با مشارکت نماینده انحصاری خود تجهیزات حفاری چرخ پارسی، حضور فعال و پر رنگی را در اولین حضور رسمی خود در فضای پساتحریم داشتند. مدیران ارشد شرکت چرخ پارسی، تکنی‌دریل و مینکون در غرفه چرخ پارسی آخرین تکنولوژیها و نوآوریهای ابزار حفاری اکتشافی، حفاری روتاری و حفاری دی‌تی‌اچ را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

نمونه‌ای از تکنولوژیها و نوآوریهای بکاررفته در محصولات به نمایش گذاشته شده در غرفه چرخ پارسی عبارتند است از:

  • چکش دی‌تی‌اچ مینکون در سایزهای مختلف با سرعت حفاری ۱۰ تا ۱۵ درصد بالاتر از سایر رقبای تراز اول خود
  • نمایش اجزاء داخلی و نحوه کارکرد چکش دی‌تی‌اچ مینکون با استفاده از یک چکش برش خورده ۴ اینچ مدل ۴HR
  • تکنولوژی‌ها جدید بکار گرفته شده در کربارل حفاریهای مغزه‌گیری وایرلاین مانند هد ایزی‌لچ
  • راه‌آب جدید SF یا سوپر فلاش برای افزایش راندمان مغزه‌گیری در سرمته‌های حفاری وایرلاین
  • روشهای نوین کیسینگ‌گذاری هم زمان بدون چرخش کیسینگ سیستم پومکس با استفاده از دریل واگنهای معمول حفاری

dsc00107

dsc00105