متن خبر

با توجه به توافق انجام شده با شرکت محترم پایدار پی‌کاران زیگورات، برای نمایش عملکرد چکش حفاری دی تی اچ مینکون در مقایسه با چکشهای متفرقه در شهریور ماه ۱۳۹۵ در گود در حال کار ایران مال یک تست عملکردی با چکش ۳٫۵ اینج انجام گردید که در شرایط برابر سرعت حفاری چکش مینکون حداقل دو برابر چکش متفرقه بود.

لازم به ذکر است دستیابی به سرعت حداقل دو برابری حفاری چکش، می‌تواند باعث کاهش قابل توجه هزینه‌های اجاره ماشین حفاری، کمپرسور، دستمزد پرسنل، مصرف سوخت، خرید راد و سایر هزینه‌های مرتبط با یک دستگاه حفاری اضافه گردد و لذا تفاوت قیمت چکش مینکون با چکش های متفرقه تنها به علت سرعت بالاتر حفاری در زمانی کمتر از دو هفته برگشت خواهد یافت.

به علاوه با توجه به کیفیت آلیاژهای استفاده شده، فرایندهای ساخت، عملیات حرارتی و سخت کاری های انجام شده در قطعات داخلی و پوسته چکش های مینکون، طول عمر این چکش چندین برابر چکش ساخت داخل خواهد بود.

راندمان بالای چکش مینکون، باعث فرکانس بالا و همچنین افزایش قدرت ضربه‌ پیستون‌ شده است. در نتیجه سرعت حفاری چکش مینکون نسبت به چکشهای متفرقه حداقل دو برابر است که با در نظر گرفتن برخی توصیه‌های مرتبط با روش حفاری و تجهیزات مناسب، می‌توان به سرعت های به مراتب بالاتری نیز دست یافت.

استفاده از کمپرسور با فشار بالاتر، تخلیه خرد‌ه‌های حفاری را بسیار آسان تر کرده و سرعت حفاری چکش را افزایش خواهد داد . لازم به ذکر است در حال حاضر در در اغلب پروژه ها بیشتر زمان حفاری غیر مفید بوده و با بیرون کشیدن رادها به دفعات توسط حفاران، صرف تخلیه گمانه می‌گردد.

 

 

 

محصولات مرتبط

چکش حفاری DTH سه ۳ اینچ مینکون

چکش حفاری DTH چهار ۴ اینچ مینکون

راد حفاری سه متری قطر ۷۶ میلیمتر

سرمته حفاری DTH

کاربرد

حفاری پروژه های عمرانی و ساختمانی 

استخراج معادن

اکتشاف معادن