متن خبر

سیزدهمین نمایشگاه بین الملی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات معدنی تجهیزات و صنایع وابسته (ایران کان مین Iran ConMin 2017) از سوی خانه معدن ایران با حضور دکتر شریعتمداری وزیر صنعت ،معدن و تجارت کشورمان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران افتتاح گردید. این نمایشگاه به همت خانه معدن ایران و سازمان نظام مهندسی کشور از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آبان ماه ۹۶ توسط شرکت پالارسامانه و شرکت آلمانی IMAG برگزار گردید.

تعداد ۱۴۶ شرکت ایرانی و ۱۳۹ شرکت خارجی از ۱۵ کشور جهان شامل ایرلند، فرانسه، اسپانیا، استرالیا، اتریش، ایتالیا، آفریقای جنوبی، آلمان، تایوان، ترکیه، چین، سنگاپور، سوئیس، جمهوری کره و لهستان در فضایی به وسعت ۱۵۰۰۰ متر مربع مشارکت کردند و جدیدترین محصولات و کالاهای خود را مرتبط با صنعت معدن به معرض نمایش گذاشتند.

شرکت ایرلندی مینکون و شرکت فرانسوی تکنی‌دریل نیز با مشارکت نماینده انحصاری خود چرخ پارسی، حضور فعال و پر رنگی را در این گردهمایی بزرگ معدنی داشتند و آخرین تکنولوژیها و نوآوریها را در زمینه ابزار حفاری استخراج معادن (چال انفجاری DTH و روتاری)، ابزار حفاری اکتشاف معادن (مغزه‌گیری وایرلاین Wireline و پودری RC) و سیستمهای کیسینگ گذاری در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

بخشی از گزارش تصویری غرفه چرخ پارسی در نمایشگاه به شرح زیر است:

 

مدیران چرخ پارسی و مینکون ایرلند، حاضر در نمایشگاه

 

مشاوره در زمینه کاهش “هزینه تمام شده حفاری” به علاقمند در نمایشگاه ارایه گردید.

 

در  یک سال گذشته چرخ پارسی همکاری و تجربه موفقی در زمینه کاهش “هزینه تمام شده حفاری” با شرکتهای حاضر در معادن بزرگ چغارت، چادرملو، سنگان و سونگون داشته است که بخشی از اطلاعات و تجربیات کاهش هزینه به بازدید کنندگان در نمایشگاه ارایه گردید.

 

بخشی از رنج چکشهای مینکون از سایز ۳ تا ۳۴ اینچ به نمایش گذاشته شد. قطعات داخلی و شیوه کارکرد چکش نیز توسط یک چکش برش خورده به علاقمندان توضیح داده شد.

 

نمونه سرمته های مینکون و محصولات مرتبط مانند سرمته های DTH سایز ۳، ۶ و ۸ اینچ، تیز کن دستی سرمته و روشهای نوین سیستم کیسینگ گذاری رینگ و سرمته در غرفه چرخ پارسی به نمایش گذاشته شد.

 

چرخ پارسی تجهیزات کامل درون چاهی برای مغزه گیری وایرلاین از عمقهای کم تا عمقهای زیاد (۳۰۰۰ متر) را از تکنی دریل فرانسه تامین می کند. که بخشی از این تجهیزات در نمایشگاه در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

 

 

کاربرد

اکتشاف معادن با حفاری مغزه‌گیری وایرلاین

اکتشاف معادن با نمونه گیری پودری، آرسی

استخراج معادن روباز فلزی

حفاری پروژه های عمرانی و ساختمانی