متن خبر

برای نمایش عملکرد و راندمان بالای چکش مینکون در معادن سنگ تزئینی که اغلب حفاری خود را با دستگاه راسول انجام می‌دهند یک تست حفاری در یکی از معادن سنگ استان فارس در پاییز ۱۳۹۶ صورت گرفت. در اغلب معادن سنگ تزئینی از چکش DTH ایرانی برای حفاری استفاده می‌شود. در این تست نتایج حفاری چکش حفاری مینکون و یک چکش ایرانی مورد مقایسه قرار گرفته است. برای نتیجه‌گیری و مقایسه بهتر سایر مشخصات و تجهیزات حفاری یکسان در نظر گرفته شده است. فیلم تست صورت گرفته از لینک پایین صفحه قابل دانلود است.

شرایط

نتایج

  • زمان حفاری راد یک متری با چکش ایرانی شش دقیقه
  • زمان حفاری راد یک متری با چکش مینکون سه دقیقه

بنابراین شما می‌توانید با جایگزنی چکشهای حفاری ایرانی خود با چکش مینکون، سرعت حفاری ۱۰۰ درصد افزایش دهید و تنها از طریق افزایش سرعت حفاری ۴۰ درصد در هزینه‌های تمام شده هر متر حفاری خود کاهش خواهید دهید و این به معنی افزایش سود آوری حفاری در معادن سنگ با استفاده از چکش مینکون است.

سرعت حفاری فوق العاده

افزایش سرعت حفاری چکش می‌تواند باعث کاهش قابل توجه هزینه‌های کمپرسور، دستمزد پرسنل، مصرف سوخت و سایر هزینه‌های عملیاتی حفاری گردد و لذا تفاوت قیمت چکش مینکون با چکشهای مورد استفاده کنونی در معادن سنگ تنها فقط با کمک سرعت حفاری در زمانی کمتر از بیست روز برگشت خواهد یافت. نتایج مشهود افزایش سرعت حفاری با دستگاه راسول به شرح زیر است:

  • کاهش تعداد دستگاه‌های راسول مورد نیاز برای میزان حفاری لازم
  • کاهش تعداد کمپرسورهای مورد استفاده
  • کاهش تعداد نفرات و کاهش حقوق پرداختی
  • کاهش مصرف سوخت و روغن حفاری
  • قابلیت افزایش جبهه های کاری بدون افزایش اکیپهای کاری

طول عمر بالای چکش و حفاری بدون خرابی و توقف

با توجه به کیفیت بالای آلیاژهای استفاده شده، فرایندهای ساخت، عملیات حرارتی و سخت کاریهای انجام شده در قطعات داخلی و پوسته چکش های مینکون، طول عمر این چکش چندین برابر چکشهای متفرقه است و در کل عمر حفاری خود بدون خرابی و توقف حفاری می‌کند.

سرمته‌ها نیر به دلیل کیفیت بالای ساخت و آلیاژ مورد استفاده در ساخت آنها طول عمر بالایی دارند.

تامین کیت پوسته

با فرآیندهای ویژه ساخت، قطعات داخلی چکش عمر بالایی دارند. به همین دلیل پس از سایش پوسته می‌توانید به جای یک چکش جدید، فقط یک کیت پوسته تهیه کنید و با قطعات داخلی چکش قبلی یک چکش جدید مونتاژ نمایید. با این روش شما یک چکش نو با همان راندمان چکش اول و البته هزینه کمتر تهیه نموده‌اید.

محصولات مرتبط

چکش حفاری DTH

سرمته چکش حفاری DTH

روغن چکش حفاری چرخ پارسی PW Drill Oil

گریس ضد سایش و جوش خوردگی اتصالات رزوه‌ای

راد حفاری

کاربرد

استخراج معادن سنگ تزئینی

حفر چال انفجاری در مناطق صعب العبور

دریافت فایل

   فیلم حفاری با چکش 3.5 مینکون و دستگاه راسول در معادن سنگ تزئینی (12٫0 MB)
https://pwdrilling.ir/?dl_id=53
فیلم حفاری با چکش 3.5 مینکون و دستگاه راسول در معادن سنگ تزئینی
53