استخراج معادن سنگ تزئینی

در معادن سنگ تزئینی که با روش سیم برش بلوکهای سنگ را استخراج می‌کنند از روش DTH برای حفر چال استفاده می‌گردد. دقت و کیفیت حفاری در معادن سنگ تزئینی در جهتهای مختلف عمودی و افقی اهمیت ویژه‌ای دارد. قطر چالهای حفر شده معمولا ۹۰ میلیمتر می‌باشد.

برای استخراج بلوک سنگ تزئینی یک چال عمودی و دو چال افقی عمود بر هم با دقت فراوان حفر می‌گردد به نحوی که در کنج پایینی بلوک مورد نظر همدیگر را قطع کنند. سپس سیم الماسه از این سوراخها عبور داده می‌‌شود. سیم الماسه با کمک یک وینچ و قرقره در یک جهت معین به طور دایم روی سنگ حرکت می‌کند تا سنگ بریده شود. برای خنک کردن سیم الماسه باید آب به صورت پیوسته به شیار سنگ تزریق شود.

دستگاه‌های حفاری در معادن سنگ معمولاً از کمپرسورهای ظرفیت پایین حداکثر تا ۱۲ بار استفاده می‌کنند و مصرف پایینی دارند. دستگاه راسول یکی از دستگاه‌های سبک و ارزان قیمت حفاری است که بطور وسیع در معدن سنگهای تزئینی بکار گرفته می‌شود. دستگاه راسول از ماشین آلات حفاری سبک بشمار می‌رود و و قابل حمل است و امکان حفاری در زوایای مختلف را دارد به همین دلیل راسول برای حفاری چال انفجاری در مناطق صعب العبور نیز استفاده می‌شود.

محصولات مرتبط

چکش حفاری ۳٫۵ اینچ  DTH مینکون ایرلند،  برای حفاری در زمینهای سخت، بالاترین دقت و سرعت حفاری و نفوذ در سنگ در بازار جهانی

سرمته حفاری ۹۰ میلیمتر  DTH مینکون ایرلند،  با کیفیت عالی برای حفاری دقیق و سریع در سنگ

راد حفاری ۷۶ میلیمتر ۳ متری تکنی دریل فرانسه، با کیفیتهای عالی تولید شده با تکنولوژی جوش اصطکاکی

دریافت فایل

   کاتالوگ کامل ابزار و تجهیزات حفاری چرخ پارسی (3٫1 مگابایت)
نسخه 2017
https://pwdrilling.ir/?dl_id=19
کاتالوگ کامل ابزار و تجهیزات حفاری چرخ پارسی
19