اکتشاف معادن با نمونه گیری پودری، آرسی

اکتشاف اولین قدم برای استخراج معادن است و می‌تواند برای اکتشاف معادن جدید و همچنین توسعه معادن در حال بهره‌برداری استفاده گردد. هدف از اکتشاف معادن برآورد تعیین موقعیت و تعیین حجم مواد معدنی از طریق نمونه‌گیری در یک منطقه مشخص است. با پایان هر مرحله از اکتشاف، با توجه به افزایش و یا کاهش احتمالات کشف و برآورد هزینه‌های انجام شده و قابل پیش بینی در مورد ادامه اکتشاف تصمیم می‌گیرند.

چرخ پارسی با محصولات حفاری برند معتبر مینکون یک شریک تجاری مطمئن برای شرکتهای حفاری اکتشافی در زمینه تامین ابزارهای اکتشاف معدن است که با توجه به تجارب ارزنده در سطح اول جهانی و دانش فنی بالا برای بدست آوردن بهترین نتایج به مشتریان خود کمک می‌کند.

Drillling RC

حفاری اکتشافی پودری یا حفاری آرسی (Reverse Circulation) یکی دیگر از شیوه‌های اکتشاف معادن می‌باشد که به علت سرعت بالا و هزینه‌ پایین‌تر آن نسبت به حفاری مغزه‌گیری در بسیاری موارد می‌تواند هزینه‌های حفاری را کاهش داده و به عنوان شیوه مکمل مغزه‌گیری مورد استفاده قرار گیرد. در این شیوه نمونه‌ها توسط چکش آرسی به صورت پودر و توسط لوله‌های حفاری دو جداره از گمانه خارج می‌شوند تا از دقت کافی جهت شناسایی این مواد معدنی برخوردار باشند. این شیوه در سال ۱۹۷۰ در استرالیا ابداع شده و هم اکنون نیز اکثر حفاریهای اکتشافی این کشور به شیوه آرسی انجام می‌شود. در شکل زیر  اجزاء اصلی سیستم حفاری نمونه‌گیری پودری نشان داده شده است.

rc-priciple-002-logo

محصولات مرتبط

چکش حفاری نمونه‌گیری پودری مینکون، بالاترین سرعت نفوذ یا سرعت حفاری در بازار جهانی

سرمته حفاری نمونه‌گیری پودری مینکون، با کیفیت عالی، حفاری سریع و دقیق همراه با راندمان بالا

راد حفاری نمونه‌گیری پودری تکنی دریل فرانسه، تا ۶۰ درصد کاهش اتلاف هوای فشرده با رادهای نسل جدید

گریس رزوه، حاوی ۵۰% پودر فلزات نرم از بهترین سازندگان اروپایی

ابزار آلات جانبی سیستم نمونه‌گیری پودری

دریافت فایل

   کاتالوگ کامل ابزار و تجهیزات حفاری چرخ پارسی (3٫1 مگابایت)
نسخه 2017
https://pwdrilling.ir/?dl_id=19
کاتالوگ کامل ابزار و تجهیزات حفاری چرخ پارسی
19