استخراج معادن روباز فلزی 

اگر در فرآیند اکتشاف معادن، مواد معدنی به اندازه کافی غنی باشند و حجم ذخیره آن نیز قابل ملاحظه باشد بطوریکه استخراج مواد آن به لحاظ اقتصادی سودآور باشد مرحله استخراج معادن آغاز می‌گردد. معادن به دو دسته معادن روباز و معادن زیرزمینی تقسیم می‌شوند. روش روباز معمولاً برای معادن فلزی و عمدتاً‌ آهن، مس، سرب و روی بکار برده می‌شود. در حفاری استخراجی هدف از حفر چاله یا گمانه، نمونه برداری نبوده و جهت انجام عملیات آتشباری یا انفجار سنگ معدن استفاده می‌شود. برای استخراج معادن روباز از سطح معدن آنقدر باطله‌برداری می‌شود تا به ماده معدنی دسترسی حاصل شود و سپس استخراج به صورت پله‌پله و تا عمقی از ذخیره معدنی که عملیات اقتصادی باشد، ادامه پیدا می‌کند. برای ایجاد هر پله، ابتدا تعدادی چال در ردیفهایی به موازات لبه پله حفاری می‌شود وآنگاه چالها را به ترتیب از ردیف جلو به عقب منفجر می‌کنند.

چرخ پارسی با محصولات حفاری از برندهای معتبر مانند تکنی‌دریل فرانسه و مینکون یک شریک تجاری مطمئن برای شرکتهای حفاری استخراجی در زمینه تامین ابزارهای حفاری است که با توجه به تجارب ارزنده در سطح اول جهانی و دانش فنی بالا برای بدست آوردن بهترین نتایج به مشتریان خود کمک می‌کند.

سیستم حفاری DTH

به منظور حفاری چالهایی با قطر بالای ۳ اینچ تا حدود ۸ اینچ جهت انفجار و استخراج معادن بزرگ (آهن، مس، سرب، روی و …) و یا برش در معادن سنگها ساختمانی بهترین شیوه، استفاده سیستم حفاری DTH است که ضربه چکش را مستقیماً به سرمته و سپس به زمین وارد می‌کند. از شیوه حفاری DTH برای حفر چال در سخت ترین سنگها و یا زمینهای خرد شده می‌توان استفاده نمود.

017 DTH

سیستم حفاری روتاری

در صورت نیاز به حفر چالهای انفجاری بزرگتر از ۷ تا ۸ اینچ استفاده از سیسم حفاری روتاری شیوه رایج و مقرون به صرفه حفاری خواهد بود. در این روش فشار بالای الماسهای سرمته سه‌مخروطه (Tricone) بر روی سنگ در حین چرخش باعث خردایش و حفاری در سنگ می‌شود.rotary002

محصولات مرتبط

رادهای حفاری، با کیفیتهای عالی و سایزهای مختلف، مناسب حفاری روتاری و دی تی اچ

چکش DTH،  برای حفاری در زمینهای سخت با بالاترین استانداردهای کیفی در سطح جهان

سرمته DTH،  سازگار با چکش سازندگان معروف دنیا

سرمته سه مخروطه، حفاری سنگها با رنج سختی مختلف تا مقاومت فشاری ۶۰۰۰۰ پوند بر اینچ مربع.

سرمته PDC، عمر طولانی‌تر نسبت به دیگر سرمته‌ها

دریافت فایل

   کاتالوگ کامل ابزار و تجهیزات حفاری چرخ پارسی (3٫1 مگابایت)
نسخه 2017
https://pwdrilling.ir/?dl_id=19
کاتالوگ کامل ابزار و تجهیزات حفاری چرخ پارسی
19
برچسب ها
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,